Zastosowanie uszczelek Laygo

elektrownie
Elektrownie atomowe
Płytowe wymienniki ciepła także tu mają zastosowanie w obiegu wtórnym układów chłodzenia . Wymagania nakładane na uszczelki w tej branży są jedne z najwyższych na świecie. Uszczelki Laygo spełniają je i z powodzeniem pracują w elektrowniach jądrowych.


Przemysł spożywczy
Przetwarzanie płynnych produktów spożywczych jak mleka, piwa, soków i innych wymaga stosowania wymienników o różnym przeznaczeniu. Mogą służyć np. jako oziębiacze, podgrzewacze, pasteryzatory czy sterylizatory. Uszczelki Laygo mają jeden z najniższych wskaźników migracji na rynku. Oznacza to, że nie wpływają na obniżenie jakości produktów w każdym z wyżej wymieninym procesie.


Przemysł chemiczny
Procesy chemiczne są coraz bardziej złożone i opierają się na ekonomicznych rozwiązaniach wymiany ciepła. Jesteśmy wyspecjalizowanym dostawcą uszczelek tylko do wymienników płytowych. Zatem także w tej branży i nie ma dla nas kłopotu, aby zastosować dobre rozwiązania dla naszych klientów.


Petrochemia
W przerobir ropy naftowej i gazu szczelność jest dużym problemem. Ta branża ma największe zapotrzebowanie na niezawodność i bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń wymiany ciepła. Uszczelki Laygo spełniają dobrze te wymagania. Możemy dostarczyć specjalne materiały dostosowane do high-end.


Przemysł cukrowniczy
Uszczelki Laygo są wykorzystywane w cukrowniach produkujących cukier zarówno z trzciny jak i cukru buraczanego. Ciężkie warunki pracy podczas kampanii wymagają niezawodnej pracy ciągłej. Nasz dostawca opracował specjalną formułę materiałową uszczelek w zupełności spełniającą te warunki
(tzw. sugar grade).


Przemysł farmaceutyczny
Najwyższej jakości sprzęt w połączeniu z najniższym wskaźnikiem skażenia produktu to jest to, co jest potrzebne w procesach farmaceutycznych. Odnosi się to zwłaszcza do elastomerów stosowanych w wymiennikach ciepła w tej branży. Uszczelki Laygo spełniają w/w oczekiwania (certyfikaty zgodne z USP i FDA).


Przemysł morski
Statki morskie musza posiadać sprawne chłodnice na pokładzie. Bezpieczeństwo pracy i niezawodność wymienników jest więc kluczowa w tej branży. W naszej ofercie znajdują się uszczelki kompatybilne do wszystkich płytowych wymienników ciepła stosowanych na statkach. Ponadto ich jakość gwarantuje, że statek nie utknie gdzieś na morzu czy oceanie.


Ciepłownie i elektrociepłownie
W tej branży stale wzrasta zapotrzebowanie na wymienniki ciepła . Z uwagi na ekstremalne warunki pracy ( wys. temperatury ) zarówno wydajność wymienników jak i jakość uszczelek musi podążać za wymogami. Nasz dostawca doskonale radzi sobie z jakością i wielkością uszczelek. Może wyprodukować uszczelki o długości do 3400 mm w jednym kawałku, gdzie inni producenci robią to w dwóch.